Jan Timmermans (72 jaar) is hiervoor verantwoordelijk. Door zijn vasthoudendheid en vastberadenheid. Hij vindt dat het offer van Pieter Hoekman nooit vergeten mag worden.
Al jaren verdiept Timmermans zich in het verhaal van Pieter Hoekman. Als voormalig Marechaussee uit Grave heeft hij zich verdiept in de oorlogsgeschiedenis in de regio van Oost-Brabant. Hiernaast is hij vrijwilliger van het Graafs Museum.
Timmermans beschrijft Hoekman als “Stoer van structuur, hoekig van karakter”. Bram Grisnigt beschrijft hij als “een timide jongen van 19”. Hoekman nam Grisnigt onder zijn hoede. Helaas, zo verteld de geschiedenis komt Hoekman om door verraad tijdens een missie. (zie hiervoor het verhaal van Pieter Hoekman).
Na de oorlog wilde Timmermans al eerder een monument voor deze gesneuvelde held. De pogingen zijn tevergeefs, de gemeente verleent geen medewerking.
Pieter Hoekman
Nu is dat anders, het is Timmermans gelukt. Op Urk is al een straat vernoemt naar Hoekman, maar op de plek waar hij stierf niet. Daar gaat nu verandering in komen. “Dit verhaal mag niet vergeten worden. Dat monument moet er gewoon komen. Punt uit!”
Robert Hofman (1986) is binnen de stichting actief op het gebied van onderzoek. Met regelmaat verzorgt hij lezingen en schrijft hij artikelen.
Heleen Wagemans » 14 apr 2018 »
Wat een mooi initiatief!
Toevallig is vandaag 14 april ook de presentatie van mijn boek de Polderjongen. Ook een boek over WO II, verzet en onderduiken in de Noordoostpolder.
https://www.literatuurplein.nl/detail/boek/de-polderjongen/1475049
Ik hoop dat er ook vanuit Urk belangstelling is voor mijn boek. Ik deel de link hierbij even.
Veel succes vandaag
Irish » 12 apr 2021 »
Right here is the perfect blog for everyone who really wants to
find out about this topic. You understand so much its almost tough to argue with you
(not that I actually would want to…HaHa). You certainly put a brand new spin on a topic that’s been discussed for many years.
Great stuff, just wonderful! asmr 0mniartist
Miguel » 16 apr 2021 »
Touche. Sound arguments. Keep up the good spirit. 0mniartist asmr [http://bitly.com]
Napoleon » 28 apr 2021 »
If you are going for gamefly most excellent
contents like I do, only go to see this website daily because it gives feature contents,
thanks
Kristopher » 3 mei 2021 »
Hi all, here every one is sharing such knowledge, so
it’s nice to read this blog, and I used to visit this web site every day.
Feel free to visit my blog post; gamefly our
Have your say!
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.